Strona główna » Zawody

Zawody


Dyscypliny

Zawody jeździeckie rozgrywane są w dyscyplinach:

1. Skoki przez przeszkody
2. Ujeżdżenie
3. WKKW
oraz konkurencja - Próba Caprillego
... czytaj dalej

WKKW

WKKW czyli Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego jest najbardziej jak sama nazwa wskazuje wszechstronną dyscypliną. Obejmuje skoki przez przeszkody (na parkurze), ujeżdżenie oraz próbę terenową (cross), która polega na pokonywaniu na określonej trasie stałych przeszkód takich jak kłody, skarpy, wyskoki z wody, rowy naturalne itp. Jeździec bierze udział we wszystkich trzech próbach na tym samym koniu. Zawody rozgrywane są na ogół w trzech kolejnych dniach.
... czytaj dalej

Skoki

Skoki przez przeszkody są konkurencją Olimpijską. Zawody w skokach przez przeszkody rozgrywane są na placu piaszczystym lub trawiastym. Plac ten to parkur, na którym ustawionych jest kilka lub kilkanaście przeszkód o różnym stopniu trudności w zależności od danej klasy konkursu. Na początku zawodów rozgrywane są konkursy łatwiejsze. Odrębnie konkurują ze sobą kategorie kuców. Organizowane są także zawody dla dzieci.
... czytaj dalej

Ujeżdżenie

Ujeżdżenie jest konkurencją Olimpijską. Zawody organizowane są w różnym stopniu trudności. Programy jakie należy przejechać podzielone są na klasy. Obserwując konia i jeźdźca na zawodach w ujeżdżeniu można odnieść wrażenie, że koń tańczy. Szczególnie przy wykonywaniu programów z podkładem muzycznym o bardziej zaawansowanych elementach.
... czytaj dalej